Single Blog Title

This is a single blog caption
1 ก.ค.

Продакт Менеджер, Іт-рішення, Розробка Програмного Забезпечення, Іт-продукт

Ти ділишся інформацією з командою та залучаєш усіх. Ти не можеш самостійно відповідати за весь проєкт. Якісь зони відповідальності делегуєш, отримуєш зворотний зв’язок від команди. В реаліях Agile ти не можеш звільняти людей, але можеш вплинути. Якщо хтось недопрацьовує, треба поговорити зі стейкхолдерами й з командою. Якщо після цього ситуація не змінилася, потрібно робити заміну.

Хто такий продакт-менеджер і що він робить

Таким чином, в обов’язки менеджера з продукту входить співпраця з командою розробників. Крім того, менеджер з продукту зобов’язаний переконатися, що програмне забезпечення або застосунок відповідають бізнес-цілі, технічному завданню та ідеї. Я даю співробітнику ту суму, яку він просить, навіть якщо вона нижча за ринкову. Якщо за якийсь час він зрозуміє, що не оцінив об’єм та складність робіт та попросить про підвищення – я підвищу. В ІТ поширений синдром самозванця, тому люди можуть занижувати заробітну плату. Мені й самому іноді не зрозуміла, як так цінується моя робота.

Що Робить Не Айтівський Проджект Менеджер?

Хто такий project manager, чим саме він займається, що повинен знати, а також як опанувати одну з найбільш загадкових (і, до речі, перспективних) професій — розбираємося детальніше в статті. Продакт менеджер та оунер можуть заміняти один одного, якщо вони того прагнуть і навчаються, бо інакше буде багато перешкод. Продакт оунер може замінити продакт менеджера, якщо в нього буде на те влада і навички/розуміння ринку. Продакт менеджер також може бути продакт оунером, якщо він співпрацює з командою розробки, але, скоріш за все, в нього не буде на це часу (бо немає продактів з вільним часом).

Ці клієнти переважно вже мають сильні позиції на ринку та гарну репутацію, а ще — достатньо коштів на дослідження та інновації. Однак і вони постають перед викликами, Product Manager вакансії які допоможе подолати продакт-менеджер. Отож розгляньмо, навіщо великим компаніям цей фахівець. Продакт Менеджер може (і має) бути продакт оунером у рамках проєкту.

Чим Займається Проджект Менеджер, Який Працює В Іт-компанії?

Скажімо, у представників нижчої ланки менше відповідальності, але й заробітна плата невисока. Топменеджери заробляють найбільше в компанії, однак і відповідальність у них максимально висока. Займаються вирішенням завдань оперативно-тактичного рівня, важливих для досягнення стратегічних цілей компанії. У цій категорії — керівники філіалів, цехів, відділів із продажу тощо. Можуть бути відповідальними за результати роботи в певному регіоні, області.

Обидва розвивають продукт, тісно працюють з командою та мають високий рівень відповідальності. Насправді — це дві окремих професії, що потребують різних знань та навичок. Продакти знаходяться у центрі цілей бізнесу, потреб клієнтів і команд, які розробляють продукт. Це роль, яка є як зовнішньою, так і внутрішньою і охоплює технічні, бізнес- та операційні сфери.

Це лідер, який може організувати колектив довкола спільної мети, мотивувати команду до ефективної та якісної роботи. Хороший фахівець із менеджменту — це симбіоз управлінця, стратега, мотиватора, посередника між компанією та її клієнтами. Насправді на проєкті має бути цілковита прозорість.

Головна мета Product менеджера – забезпечити успішне впровадження продукту на ринок, задовольняючи потреби клієнтів і досягаючи при цьому стратегічних цілей компанії. Під час зміни бізнес-моделі виникають питання взаємодії з клієнтами, адаптацією UI/UX, а також тестуванням нової моделі на ефективність. Особливо це важливо для B2B-продуктів, оскільки прямо впливає на їхню репутацію. Здебільшого ентерпрайзи працюють щонайменше десятиріччя, і часто їхні технології й сам продукт старішає просто тому, що був зроблений давно. Тоді він «зайшов» користувачам, але ж часи змінюються. Стейкхолдери можуть не до кінця розуміти й не бачити, що продукт морально застаріває і перестає приносити користь, яку давав раніше.

Product Owner

Раптом з’ясовується, що роботодавець має гроші на все. Я вважаю, що 10-15% за рік – нормальне зростання. Product менеджер – це важлива ланка у бізнес-процесі компанії, і ця професія має свої переваги та недоліки.

В класичному проєктному менеджменті начальником є спонсор. Він каже, що його не влаштовує, диктує формат роботи, каже, чи потрібно когось замінити. Він не відповідає за фінанси, але має важелі впливу. При цьому замовник і спонсор – це можуть бути дві різні людини.

Повідомити Про Помилку

Ми ознайомилися з результатами дослідження і на їх основі розібралися, що це за професія, як стати Product Manager та скільки заробляє продакт. Якщо ви довго працюєте й розумієте один одного, можна пояснити, чому саме ці технології важливі. В нашому випадку проєктний менеджер виступає від імені компанії, але він має враховувати інтереси клієнта.

Хто такий продакт-менеджер і що він робить

Майже одразу перемикнувся на створення та розвиток білінгової системи для всіх продуктів компанії (серед них усім відомі AUTO.RIA та DOM.RIA). Як результат, з’явилась гнучка система оплати послуг на платформі, створена інхаус. Далі займався впровадженням у компанії фреймворків Agile та OKR. І вже у 2016 році офіційно став СРО, а через рік ще й одним із шістьох членів правління компанії.

Для цього він робить запит HR-менеджеру та контролює процес пошуку кандидатів. Проджект залучений до процесу найму нового співробітника та відповідальний за його швидку адаптацію в колективі. Краще знати, ким є ваші клієнти не тільки як люди, але і як організація в цілому.

Зазвичай засновники на цьому етапі зміщують свій фокус на організаційні функції, налаштування бізнес-процесів, систем управління та інших структур бізнесу. Отже, компаніям потрібний принаймні один продакт-менеджер, https://wizardsdev.com/ який би координував відділи, тестував ідеї й розробляв продукт ефективно далі. Інше питання, чи можна ці посади замінити тим, що ролі продактів будуть виконувати інші люди — так, це теж можливо.

  • Продакт-менеджери стежать за тим, щоб новий продукт розв’язував конкретну проблему або відкривав нову можливість, чого не вдасться зробити з основним продуктом.
  • Вони забезпечують досягнення загальних корпоративних цілей на кожному етапі розробки продукту.
  • Він взаємодіє з клієнтськими департаментами маркетингу, продажів і розробки та швидко реагує на отримані дані.
  • Зрозумійте цілі, бачення та місію клієнта та визначте, що його/її/бізнес насправді хвилює, і як вони це комунікують.

Щоб усе встигати, адекватно оцінювати та бути на 120% ефективним, варто мати неабиякий самоменеджмент і силу волі. Тому кава має або ідеально вписуватись у ваш розпорядок дня, або готуйтесь, що щось піде не за планом. Продакт-менеджер — це спеціаліст, який працює на стику бізнесу, маркетингу й розробки. Він контролює роботу над новим продуктом на всіх етапах і працює над тим, аби зробити продукт успішним для компанії та популярним серед користувачів.

Найбільш професія менеджера з продукту затребувана в IT-сфері, де вона спочатку і з’явилася, але з часом таку посаду впроваджують і підприємства з інших галузей. Я намагався доводити до завершення всі проєкти, але одного разу пішов через токсичне середовище в команді й в компанії. Було складно спілкуватися, але мені все одно вдалося налагодити процеси. Продакт-менеджер формує план переходу на нову платформу, щоб для користувачів це минуло якомога м’якше.

Leave a Reply